Aktualności

          • Korbo w klasie drugiej

          • 28/05/2026 r uczniowie klasy drugiej układali płaskie figury geometryczne oraz tworzyli rytmy, symetrie i rymy. Zabawa z klockami Korbo angażuje wyobraźnię, myślenie i działanie.

          • Korbo w klasie trzeciej

          • 27

            Tematem dzisiejszych zajęć było "Klocków sudoku" z wykorzystaniem klocków Korbo. Uczniowie klasy III układali wzory według określonych zasad, ćwicząc logiczne myślenie, koncentrację oraz spostrzegawczość. Podczas zabawy rozwijały także umiejętność współpracy i cierpliwość w rozwiązywaniu zadań. Zajęcia przebiegały w atmosferze zaangażowania i dobrej zabawy.

          • Konkurs fotograficzny ,,Ja i mój pupil’’

          • Konkurs ,,Ja i mój pupil’’  był skierowany do przedszkolaków i ich rodziców. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać ciekawe zdjęcie ze swoim pupilem. Celem konkursu było rozwijanie pasji fotograficznych, uwrażliwienie na los zwierząt, pokazanie niezwykłych relacji pomiędzy zwierzętami, a ich właścicielami oraz kształtowanie opiekuńczych postaw. Na fotografiach widniały szczególnie pieski, ale również kotki, króliczki i świnki morskie, a w śród tych zwierzaczków np. Koko, Defiladka, Tina, Rudzik, Pantera, Hera, Bella i wiele innych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

          • „Dzień Kina Przedszkolaka” i „Dzień Piżamki”

          • Dziś przedszkolaki przeżyły niesamowity "Dzień Kina Przedszkolaka"! Dzieci przyniosły kocyki i poduszeczki, a sala zamieniła się w przytulne kino z miękkimi miejscami do siedzenia. Podczas seansu oglądały ulubione bajki, a ich radosne reakcje i wspólne śmiechy tworzyły niezapomnianą atmosferę. Przekąski wypełniały małe brzuszki, a wszyscy bawili się doskonale, ciesząc się magią filmowego świata!

            W kolejnym dniu przedszkolaki obchodziły "Dzień Piżamki". Wszyscy przynieśli swoje ulubione piżamki, kocyki i poduszeczki.  Cicha, spokojna i przytulna atmosfera sprawiła, że każdy mógł zanurzyć się w magiczny świat opowieści.

            Anna Pieprzak - Kołodziej

          • Kolorowe kanapeczki

          • 6 maja przedszkolaki miały okazję przygotować pyszne i zdrowe kanapki. W trakcie zajęć dzieci uczyły się, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz jak komponować smaczne posiłki z wartościowych składników. Podczas przygotowań szczególną uwagę zwrócono na przestrzeganie zasad higieny. Kanapki były kolorowe i smaczne, a dzieci z radością próbowały swoich dzieł!

            Anna Pieprzak - Kołodziej

          • „Dzień Pizzy”

          • Dziś przedszkolaki miały niesamowitą przygodę kulinarną, tworząc własne pizze! Każde dziecko miało szansę być szefem kuchni i wybierać swoje ulubione składniki. Od chrupiącej szynki, przez kolorowe papryki, po słodki ananas – wybór był ogromny! Kiedy pizze trafiły do piekarnika, wszyscy z niecierpliwością czekali na degustację. Każda pizza była jedyna w swoim rodzaju, a ich smaki sprawiły, że przedszkole zamieniło się w prawdziwą włoską trattorię!

            Anna Pieprzak- Kołodziej