Nowa galeria Bal karnawałowy 2023 została dodana do albumu fotograficznego
Aktualności
Bal karnawałowy 2023
- 46
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole
W dniu 20.01.2023r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce Babcie oraz Dziadków naszych przedszkolaków i uczniów. Dla wszystkich obecnych było to niesamowite przeżycie. Przedszkolaki z grup „Sówki” i „Żabki” oraz uczniowie klas 1-3 przygotowali programy artystyczne, z którymi wystąpili podczas uroczystości. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim Dziadkom i Babciom przygotowane wcześniej upominki. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich Dziadków.
Joanna Maliszewska
Święta w przedszkolu
- 1
Święta w przedszkolu!
Grudzień 2022r. w naszych grupach przedszkolnych upłynął pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Sówki i Żabki ubrały choinki w swoich salach oraz dekorowały pierniczki, które upiekła dla naszych przedszkolaków Mama Amelki Gałczyńskiej, za co bardzo jeszcze raz dziękujemy.
W ostatnim tygodniu przed Świętami dzieci uczestniczyły w Jasełkach szkolnych, podczas których zaprezentowały pastorałkę pt. „Świeć gwiazdeczko mała świeć”. W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną Sówki i Żabki wzięły udział w wigilii klasowej zorganizowanej przez Rodziców dzieci. Wtedy też, mogliśmy skosztować przepysznych bezowych choinek przygotowanych przez Panią Karolinę Gałczyńską dla Żabek, jak i marchewkowych muffinek upieczonych przez Panią Izabelę Rylską – Adamczyk dla Sówek.
W świąteczny klimat wprowadziły nas również piękne stroiki wykonane przez Panią Annę Zdeb i Panią Stanisławę Żądecką. Paniom jak i reszcie Rodziców naszych przedszkolaków serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Joanna Maliszewska
Konkurs ekologiczny Starostwa Powiatowego w Kielcach pt. „Ptak - cudak z recyklingu”
Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie ekologicznym pt. „Ptak – cudak z recyklingu”. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach. Grupa „Żabki” i grupa „Sówki” wykonały po jednej pracy konkursowej.
Joanna Maliszewska
Informacja w sprawie Projektu "Młode Głowy"
Drodzy Rodzice!
Miło nam poinformować, że Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Młode Głowy”.
Projekt „ Młode Głowy” to działanie wspierające szkoły i placówki w obszarze kondycji psychicznej dzieci
i młodzieży. Dotyczy realizacji szkolnej diagnozy oraz przełożenia wyników badań na rekomendacje i treści
do programu wychowawczo-profilaktycznego.Wszystkie informacje znajdziecie tutaj https://mlodeglowy.we3studio.pl.
Złote Szkoły NBP
pierwszy etap za nami...:-)
Nagrody za Talenciaki
W zamian za zgromadzone z Talenciaków punkty nasza szkoła otrzymała od Lidla 5 gier planszowych. Nagroda bardzo ucieszyła uczniów, którzy już tego samego dnia chętnie w nie grali, zwłaszcza, że tych gier nie mamy w naszych zasobach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.
Serdecznie zapraszamy na Jasełka
Pomoc i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne. Dyżury specjalistów
Dyżury psychologa szkolnego
Mgr Magdalena Gołda
Poniedziałek – dyżur telefoniczny 15:00-17:00
Środa – 7:30 – 11:30
Piątek – 7:30 – 11:30
Dyżury pedagoga specjalnego/pedagoga szkolnego
Dr Iwona Wolańska-Wieczorek
Poniedziałek 7:30 – 11:10
Wtorek 8:00 – 14:20
Piątek – dyżur telefoniczny 15:00-17:00
Serdecznie zapraszamy!
1 grudnia - obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS
Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina Czerwoną Kokardkę.
Światowy Dzień AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację.
W Polsce po trzydziestu pięciu latach od wykrycia pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 30-35 tys. osób żyje z wirusem HIV. Duża część z tych osób nie wie o fakcie swojego zakażenia (nie zna swojego statusu serologicznego) i może nieświadomie zakażać innych. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 grudnia 2019 r. zakażenie stwierdzono u 25 544 osób.
Zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 1 grudnia.
Źródło:https://www.gov.pl/web/wsse-gdansk/1-grudnia---swiatowy-dzien-walki-z-aids
Lekcja programowania
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcji programowania, na której korzystali z Ozobotów i Photona zakupionych w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszlosci.
3
Zabawy na śniegu
Nowa galeria Zabawy na śniegu została dodana do albumu fotograficznego
Zabawy na śniegu
6
Warsztaty pedagogiczno-psychologiczne dla rodziców
0Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych na warsztaty
„Wspomaganie rozwoju małego dziecka. Propozycje zabaw stymulująco-terapeutycznych”
w dn. 10 stycznia 2023 r. godz 12:00-13:00
warsztaty poprowadzi Iwona Wolańska-Wieczorek
oraz na warsztaty dla rodziców uczniów klas I-VIII
„ Jak uczyć dzieci konstruktywnego korzystania z Internetu, komputera, tabletu?”
w dn. 15 maja 2023r.
Rodzice, którzy chcą wziąć udział w warsztatach prosimy o zgłoszenie tego faktu pedagogowi lub psychologowi szkolnemu do końca 2022 roku.
mgr Magdalena Gołda-
psycholog szkolny
dr Iwona Wolańska-Wieczorek-
pedagog szkolny/pedagog specjalny
Wizyta Górnika w przedszkolu
24.11.2022r. w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Pana Marcina Wójcika – Dyrektora Technicznego Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej INDUSTRIA. Dzieci przywitały zaproszonego Gościa piosenką o górniku. Dzięki uprzejmości Pana Marcina Wójcika dzieci z naszego oddziału przedszkolnego miały możliwość poznania zawodu górnika. Pan Marcin Wójcik opowiedział przedszkolakom o kopalniach znajdujących się na terenie naszego województwa. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca górnika w kopalniach odkrywkowych. Nasz Gość zaprezentował dzieciom galowy strój górniczy. Chętne przedszkolaki mogły przymierzyć tradycyjną czapkę górniczą – „czako” oraz doświadczyć pasowania na górnika. Po zrobieniu pamiątkowego wspólnego zdjęcia przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Barbórka”. Na pożegnanie Gościa dzieci wyrecytowały wierszyk pt. „Górnik”. Każdy przedszkolak otrzymał od Pana Marcina słodki upominek oraz kolorowankę. Dla Żabek i Sówek, które z niecierpliwością oczekiwały tego spotkania, był to wyjątkowy dzień.
Joanna Maliszewska
Apel Wojewody Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie niebezpieczeństwa zatrucia tlenkiem węgla oraz zwiększonej liczby pożarów budynków
Zaproszenie na bezpłatny webinar "Autyzm a dysleksja, w dzieciństwie i dorosłości"
Zapraszamy na bezpłatny webinar pn "Autyzm a dyslekcja, w dzieciństwie i dorosłości", które odbędzie się w formie online 7 grudnia 2022 roku o godz.18:00. Organizatorem spotkania jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Gość wydarzenia: prof. Marta Bogdanowicz, profesor nauk humanistycznych z zakresu psychologii, nauczyciel akademicki wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu SWPS. Psycholog kliniczny dziecka, wieloletni dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji. W latach 1999–2008 wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji (European Dyslexia Association) oraz członkini międzynarodowych towarzystw naukowych. Jej zainteresowania, prace i badania dotyczą głównie psychologii klinicznej dziecka, dysleksji rozwojowej, leworęczności, profilaktyki niepowodzeń szkolnych i terapii pedagogicznej. Jest jednym z pionierów pracy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w Polsce i autorką Metody Dobrego Startu. Wypromowała 25 doktorów i wydała 400 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Profesor Marta Bogdanowicz otrzymała medal "Zasłużona dla polskiej psychologii" od Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dzieci odznaczyły ją Orderem Uśmiechu.
Prowadząca: dr Anna Budzińska, dyrektor Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Czego się Państwo dowiedzą:
- czy dziecko z autyzmem może mieć dysleksję?- jak przez lata zmieniało się podejście do autyzmu i dysleksji ?- czym jest dysleksja, czy musi być problemem na całe życie?- jak radzą sobie w życiu dorosłe osoby z dysleksją ?- jakie są paradoksy, mity i kontrowersje związane z dysleksją?
Dla kogo: dla nauczycieli, pedagogów, lekarzy, rodziców dzieci z autyzmem i dysleksją, osoby zainteresowane tematyką.
Czas trwania: ok. 90 minut
Zapisy na wydarzenie:
Profilaktyka na miarę - rozpoczynamy badania pilotażowe
Nasza Szkoła bierze udział w projekcie "Profilaktyka na miarę".
Projekt realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 i dotyczy przeprowadzenia pilotażu platformy diagnostycznej, która pozwoli na badanie zapotrzebowania na działania wychowawcze i profilaktyczne w szkołach i placówkach.
Platforma zawiera narzędzia adresowane do uczniów klas 1-3, uczniów klas 4-6, uczniów klas 7-8, uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli oraz rodziców.Odpowiednie wykorzystanie wszystkich tych narzędzi pozwala na diagnozę 360 stopni, czyli precyzyjny opis czynników chroniących, czynników ryzyka, zachowań problemowych oraz ewaluację podejmowanych działań wychowawczych i profilaktycznych.
Wszelkie pytania w sprawie realizacji projektu prosimy kierować do szkolnego koordynatora projektu - Pani pedagog, Iwony Wolańskiej-Wieczorek.
Więcej informacji znajdziecie Państwo poniżej:
https://stowarzyszenie.trzyzero.edu.pl/profilaktyka-na-miare/
Bieg po zdrowie
Uczniowie klasy IV pod kierunkiem Pani Anny Pakaszewskiej brali udział w ogólnopolskim programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie".
Główne cele programu:
- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
- zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Program jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Szkolnym koordynatorem programu jest Pani Iwona Wolańska-Wieczorek.
Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj:
https://www.gov.pl/web/gis/bieg-po-zdrowie---program-antytytoniowej-edukacji-zdrowotnej
https://www.youtube.com/watch?v=4AGbYiCrdSI&feature=youtu.be
Konkurs "Dyniowe zwierzątko"
- 1
Konkurs plastyczny pt. ,,Dyniowe zwierzątko’’
Przedszkolaki z grupy ,,Żabki’’ i ,,Sówki’’ wraz ze swoimi rodzicami wykonali piękne zwierzątka z różnych gatunków dyń. Były kotki, jeże, sowy, myszki, dinozaur, flaming, lisek, wiewiórka, lew, rybka. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Marzena Brzezińska
"Szkoła do hymnu"
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie